Expostie Paul Kok
door Carol Peperkamp
Kunstenaar Paul Kok exposeert met schilderijen
vanaf 20 december 2011 tot 1 april 2012 bij Peperkamp tegels aan Koelmalaan 330.
Paul Kok leraar en vader van 3 kinderen, geboren 1956 in Hoorn, wonend in Alkmaar heeft sinds 2004 zijn schilderstijl compleet verandert. Daarvoor schilderde Paul heel expressief in sprekende kleuren, grof, met paletmes en vlogen de spetters verf je om je oren. Hij verfde direct en intuitief. Dat doet hij nog steeds, al lijkt dat niet logisch met zijn huidige realistische stijl. Waar echte fijnschilders hun afbeelding eerst uittekenen en "voor" schilderen, schildert Paul "a la prima"( uit de losse pols) , de vormen direct de verf vanuit de tube op het doek. Hij gebruikt letterlijk zijn handen en vingers om sferen te creeren en lijnen te maken Schildert eerst vanuit grove vormen en tovert die om tot bijna fijn schilderachtig realisme, waarin vormen van mensen. dieren en omgeving tot in detail worden weergegeven. De uitdaging ligt voor Paul in de ontwikkeling naar steeds meer schoonheid en verfijnder realisme.
De kunstenaar heeft werk hangen over de hele wereld, van Amerika Nieuwzeeland tot in Duitsland Zwitserland en Spanje en heeft geexposeerd in Wenen, Londen, Barcelona en Milaan.
In zijn schilderijen wil Paul u mee te nemen in gedeeltes van een wereld die u nog niet kent. Een binnenwereld, een buitenwereld, een wereld die bestaat uit vele werelden. Iemand die duikt gaat de zee wereld anders zien dan degene die er alleen in zwemt om het zwemmen. Paul heeft daarom de wereld van het water of de wereld van het gevoel, uitgekozen als symbool om het leven en de wereld te zien als een plek waar je je kan ontwikkelen als mens vanuit een ongedwongen ontspanning en gemak. Een wereld die je nog niet kent te leren kennen, een wereld waarin je jezelf kunt blijven en niets moet.
De wereld tegemoet te treden zoals het kind het beziet.
Naast zijn vrije werk maakt Paul ook werk in opdracht zowel ruimtelijk ( beelden) als 2 dimensionaal. Dat kan zijn een muurschildering, portretten en of schilderijen van uw huisdier. Ik kan maken wat u wilt. Al zijn werk kunt u zien op www.pako-art.nl
Paul werkt in een prijsklasse van € 50,00 (40 x 50 cm) voor een klein schilderij tot aan € 200,00 voor een groot doek (120 x 100 cm) Misschien leuk voor een kadootje.
Heeft u vragen wensen, dan kunnen we kijken naar een passend antwoord..
m.vr.gr.
Paul Kok
06-12073944
www.pako-art.nl
